هزینه انتشار کتاب در تیراژهای اندک، برای مثال، یک کتاب 240 صفحه رحلی...

جمعه 5 آذر 1389  02:55 ب.ظ


در ادامه توضیحی که چند روز قبل برای هزینه انتشار کتاب نوشتم، در پاسخ به دوستانی که هزینه انتشار کتاب در تیراژهای اندک را پرسیده اند به اطلاع می رسانم:

برای یک کتاب با تعداد صفحه فرضی حدود 240، در قطع رحلی، با کاغذ سفید خارجی 80 گرمی و جلدی که تمام رنگی بر روی مقوای 250 گرمی چاپ شده و سلفون شده باشد و با صحافی با کیفیت قابل قبول، در صورتی که فایل قابل چاپ بی نیاز از صفحه آرایی و ویراستاری در اختیار باشد، هزینه‌ در زمان حال (آذر 1389) به این میزان است:

تیراژ 150 نسخه، 625 هزار تومان (فی: 4160 تومان)

تیراژ 200 نسخه، 790 هزار تومان (فی: 3950 تومان)

تیراژ 250 نسخه، 955 هزار تومان (فی: 3820 تومان)

تیراژ 300 نسخه، 1120000 تومان (فی: 3730 تومان)

این قسمت را به خاطر مهم بودن دوباره ذکر می کنم:

اگر کتابتان ارزشمند باشد که در انتشارات اندیشه سرا نیازی به این که خودتان هزینه ای بپردازید نیست. البته اگر ارزشمند نباشد با پرداخت هزینه در اندیشه سرا منتشر نمی شود! پس ممکن است برایتان این سوال پیش آمده باشد که اعداد بالا را برای چه نوشته ام!

پاسخ این است که نویسندگانی که کتاب ارزشمندی داشته باشند، در صورتی که خود بخواهند می توانند در اندیشه سرا سرمایه گذار انتشار کتابشان شوند.

البته اگر در اندیشه سرا نویسنده ای سرمایه گذار کتابش باشد، پخش کتاب را اندیشه سرا انجام می دهد تا کتاب و نویسنده و ناشر به اصطلاح خراب نشوند.

نکته‌ی مهم دیگر این که کم بودن تیراژ کتاب، سبب تسهیل در پذیرش کتاب نمی‌شود و همان دقتی که باید یک کتاب پرتیراژ داشته باشد، از نظر ما یک کتاب کم تیراژ هم باید داشته باشد.


نوشته شده توسط: بهزاد پاکروح | آخرین ویرایش:یکشنبه 28 آذر 1389 | نظرات() 

برچسب ها: هزینه انتشار کتاب در تیراژهای اندک ، هزینه چاپ کتاب در تیراژهای اندک ، هزینه انتشار کتاب ، نشر کتاب ، پخش کتاب ، به دنبال ناشر ، سرمایه گذاری برای نشر ، ناشر ، انتشارات ، انتشاراتی! ، در جستجوی ناشر ، چه کسی کتاب مرا چاپ می کند؟ ، هزینه چاپ کتاب در تیراژهای کم ، هزینه انتشار کتاب در تیراژهای کم ،
یك نویسنده
جمعه 17 مرداد 1393 07:40 ب.ظ
سلام شما چه راحت درباره ی مبلغ حرف می زنید شاید اون نویسنده چنین مبلغی نداشته باشه
پاسخ بهزاد پاکروح : اگر کتاب خوبی نوشته باشه که نیاز نیست هزینه چاپ کتابش رو خودش بپردازه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات