طراحی مكانیزمهای صنعتی با استفاده از روش المان محدود در نرم افزار ANSYS، آنالیزهای سازهای و ماكرونویسی

شنبه 23 بهمن 1389  01:44 ق.ظ

اندیشه سرا به زودی منتشر می کند:

طراحی مكانیزمهای صنعتی با استفاده از روش المان محدود در نرم افزار  ANSYS

آنالیزهای سازهای و ماكرونویسی

برای این که به محض انتشار باخبر شوید، واژه ی ansys  را 

با پیامک به 09123161687 بفرستید.

www.andishehsara.org

این كتاب بهگونهای تالیف شده كه خواننده بدون كمترین آشنایی با نرمافزار Ansys و مفاهیم المان محدود، امكان درك منطق شبیهسازی، عوامل موثر بر صحت آن و نیز نحوه شبیهسازی یك مكانیزم در نرمافزار را داشته باشد. ضمن اینكه با تمرین روند شبیهسازی منحصر به فردی كه در مسائل ارائه و پیگیری شده، میتواند به تسلط كافی در این زمینه دست یافته و مهیای آشنایی با مسائل و آنالیزهای پیچیدهتری گردد كه در جلد دوم كتاب به آنها پرداخته شده است. در نگارش كتاب تلاش بسیاری شده كه مطالب به زبان بسیار ساده و قابل درك برای دانشجویان و مهندسین مقطع لیسانس كه واحد المان محدود را نگذراندهاند، ارائه گردد و تنها به مباحثی از این روش حل پرداخته شود كه هنگام كار با نرمافزار، كاربر ارتباط تنگاتنگی با آنها خواهد داشت و از ارائه مطالب اضافه پرهیز شده است.

نكته دیگری كه بسیار مورد توجه قرار گرفته، حفظ انسجام ساختار و پیوستگی مطالب ارائه شده در فصلهای مختلف كتاب و همینطور اجتناب از توضیح چند باره نكات میباشد. بنابراین به منظور بهرهگیری كامل از این كتاب، مطالعه مطالب به ترتیب ارائه آنها توصیه میگردد. علاوه بر این، با هدف كمك به كسانی كه قصد مطالعه موردی كتاب را دارند، در ابتدای هر مسئله پیشنیازهای آن معرفی شده است. به علاوه بخش "نكات جدید" كه در ابتدای هر مسئله آمده، كاربر را در یافتن مطلب مورد نظر یاری مینماید.

در فصول مختلف كتاب، دستورات به ترتیب اجرا شمارهگذاری شدهاند. این شمارهها كه در ابتدای هر دستور آمدهاند، تنها به منظور سهولت مطالعه، در اختیار كاربر قرار گرفته و در نرمافزار وارد نخواهند شد. همینطور به منظور آدرسدهی دستورات داخل نرمافزار، برخی قسمتهای آن با حروف اختصاری نشان داده شدهاند

در فصل دوم كتاب، تئوری و مفاهیم المان محدود به صورت كاربردی معرفی شده است. این معرفی بهگونهای صورت گرفته كه خواننده با كلیات تكنیك مذكور و گامهای اجرای آن آشنا شده و بدین ترتیب به سادگی بتواند عملكرد نرمافزار در مراحل مختلف شبیهسازی را درك نماید. به همین دلیل تا حد امكان از آموزش اصول ریاضی المان محدود اجتناب شده است. در ادامه این فصل، بخشهای مختلف نرمافزار معرفی شده و خواننده با گامهای اجرای یك شبیهسازی صحیح در نرمافزار آشنا میگردد.    

در فصل سوم كتاب، خواننده با قابلیتهای نرمافزار در زمینه طراحی هندسه آشنا میشود. ضمن اینكه نحوه وارد كردن هندسه از سایر نرمافزارهای مدلسازی، به Ansys و رفع مشكلات احتمالی،‌ در جلد دوم كتاب آمده است. در فصل سوم كتاب كه با تمركز بر آشنایی با المانهای كاربردی تنظیم شده، خواننده از طریق اجرای آنالیزهای سازهای خطی مكانیزمهای مختلف، نحوه اجرای یك شبیهسازی صحیح را درك كرده و با طیف وسیعی از دستورات و نیز بخشهای مختلف نرمافزار آشنا میگردد. در مسائل این بخش، به مرور بر پیچیدگی مكانیزمها افزوده میشود. به علاوه مدلسازی تمارین نمونه این بخش،‌ منجر به شكلگیری تسلط قابل ملاحظهای در خواننده خواهد شد. مطالعه دقیق نكات تئوری مطرح شده در این قسمت، به خصوص بخش تكنیكهای مشبندی، اكیداً توصیه میگردد.

فصل هفتم كتاب "ماكرو نویسی" كه به جرات یكی از مهمترین بخشها و همینطور یكی از نقاط قوت كتاب نسبت به منابع مشابه است، در فصول آتی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. مطالعه دقیق این بخش به خواننده توصیه میگردد. ضمن اینكه در انتهای این فصل، روند طراحی پارامتری مسائل معرفی شده است.  

-----

یاداور می شود که علاوه بر این کتاب، دو کتاب ansys دیگر نیز به زودی توسط انتشارات اندیشه سرا منتشر خواهد شد.

مطالعه هر سه کتاب را به تمام کسانی که می خواهند انسیس را بیاموزند، یا با انسیس آشنا هستند و می خواهند نکات مهم تازه ای در آن بیاموزند توصیه می کنم.


نوشته شده توسط: بهزاد پاکروح | آخرین ویرایش:شنبه 23 بهمن 1389 | نظرات() 

برچسب ها: آنالیزهای سازهای و ماكرونویسی ، طراحی مكانیزمهای صنعتی با استفاده از روش المان محدود در نرم افزار ANSYS ، ansys ، ماكرو نویسی ، کلاس ansys ، کتاب ansys ، دوره ansys ، آموزش ansys ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic