پاسخ پرسش های متداول درباره اظهارنامه مالیاتی و نحوه پر کردن آن

سه شنبه 11 تیر 1392  05:24 ب.ظ

برای دانلود نرم افزار ارسال اظهارنامه به آدرس زیر بروید:

http://tax.gov.ir/Pages/action/show/4

پس از دانلود، دیسکانکت شوید، برنامه را نصب و فرم را پر کنید.

زمان نصب نیازی به کانکت بودن نیست.

نرم افزار انتخابی برای سیو (ذخیره) کردن ندارد و برای ذخیره کردن باید برنامه را ببندید.

هر بار که نرم افزار را ببندید مطالب سیو می شود و اگر از نرم افزارهای فریز کردن مثل دیپ فریز استفاده نمی کنید، مطالب شما حتی با خاموش و روشن شدن رایانه هم پاک نمی شود.

امکان ارسال دوباره یا تصحیح وجود ندارد بنابراین باید پیش از ارسال بسیار دقت کنید.

امکان ارسال دو یا چند اظهارنامه مربوط به دو یا چند نفر توسط یک برنامه نصب شده به این شرط وجود دارد که پس از هر ارسال، فایل اطلاعات مربوط از درون مسیر نصب شده پاک شود. حتی با ریموو کردن و نصب دوباره ممکن است این اتفاق خود به خود رخ نداده باشد.

ارسال اظهارنامه با نرم افزار برای کسانی که امضای دیجیتال دارند پایان اظهار است اما کسانی که امضای دیجیتال ندارند باید پرینت نهایی دارای کد رهگیری را تا پیش از 31 تیرماه به اداره دارایی مربوط تحویل دهند.

اگر از زمان دانلود نرم افزار بیش از یک روز گذشته است، پیش از پر کردن اظهارنامه، دوباره به سایت سر بزنید و کسب اطمینان کنید که نسخه ی موجود جدیدتر از نسخه ی دانلود شده شما نباشد.

پیش از تکمیل فرم و اقدام به ارسال آن، از نصب بودن یک پی دی اف کننده ی قابل قبول بر روی رایانه خود مطمئن شوید. (پس از ارسال باید از نسخه نهایی پی دی اف بگیرید و به اداره امور مالیاتی مربوط تحویل دهید.)

در صورتی که با یک رایانه معین در ارسال اظهارنامه با اشکال سیستم عامل (ارور سیستم عامل) مواجه شدید این اشکال می تواند ناشی از نقص سیستم عامل باشد و به احتمال زیاد در استفاده از رایانه ای دیگر با سیستم عامل متفاوت با این اشکال را رو به رو نمی شوید.

نوشته شده توسط: بهزاد پاکروح | آخرین ویرایش:جمعه 14 تیر 1392 | نظرات() 

برچسب ها: پرسش های متداول درباره اظهارنامه مالیاتی و نحوه پر کردن آن ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic