چطور می تونم یک ناشر برای چاپ کتاب پیدا کنم ؟

دوشنبه 22 دی 1393  09:23 ق.ظ

نوع مطلب :معرفی کتاب ،

پرسش:

من در حال ترجمه یك كتاب به اسم ..... هستم. چطور می تونم یک ناشر برای چاپ کتاب پیدا کنم ؟ یک سری از تصاویر کتاب مربوط به امریکا هست مثلا در بخش ... یک تصویر از خزانه داری امریکا آمده می خواستم بدونم از این بابت ممکنه برای چاپ کتاب با مشکل روبه رو بشم ؟


پاسخ:

در مورد تصاویر، امیدوارم مشکلی نباشد، اما در صورت نیاز می توان با اندکی تغییر و یا در صورت اجبار، تعویض یا حذف، مجوز نشر کتاب را دریافت کرد.

انتشار کتاب برای ناشران حرفه ای کار آسانی است، مشکل جدی، یافتن "مشتری" برای کتاب است.

مدتیست مردم تا مجبور نباشند کتابی را نمی خرند؛ و اجبار غالبا مرتبط است با رابطه ای مانند رابطه ی استاد و دانشجو، معلم و دانش آموز، و یا نیاز به یک مرجع برای شرکت در یک آزمون ورودی.

اگر در مورد کتاب شما چنین رابطه ای وجود دارد، ناشران متعددی برای انتشار کتاب شما آماده اند، اما توانایی به عمل در آوردن پتانسیل های موفقیت کتاب، بر حسب امکانات، تجربیات و ارتباطات ناشر فرق می کند.

در غیر این صورت معمولا ناشران با سرمایه مؤلف کتاب را چاپ می کنند و به خود مؤلف تحویل می دهند که در این صورت مؤلف غالباً راه حلی برای فروش کتاب ندارد.

یعنی وقتی ناشر قادر به فروش کتاب نیست، مؤلف هم قادر به فروش آن نیست.

در این حالت اگر چاپ کتاب برای مؤلف یا مترجم ارزش خاصی دارد، مثلاً هدف مؤلف یا مترجم کسب امتیاز یا معروفیت است، بهتر است که کتاب در کمترین تیراژ ممکن (مثلا 150 نسخه) چاپ شود.

در این حالت اگر ناشر ارتباطاتی برای فروش مستقیم در نمایشگاه ها و فروش اینترنتی و امثال آن داشته باشد، ممکن است تعدادی از این نسخه ها به فروش برسد، و یک احتمال (البته نه چندان زیاد) هم این است که کتاب در همین مرحله، پرفروش شود که در این صورت می توان اقدام به تجدید چاپ آن با تیراژ بیشتر نمود.

حسب مورد، می توان وارد جزئیات شد. در صورت تمایل وقتی کتاب آماده شد با من در تماس باشید تا اگر انتشارات اندیشه سرا می تواند کاری بکند، در خدمتتان باشم؛ و یا دست کم اگر بتوانم راهنماییتان کنم.

پیروز و سرفراز باشید

بهزاد پاکروح


نوشته شده توسط: بهزاد پاکروح | آخرین ویرایش:دوشنبه 22 دی 1393 | نظرات() 

برچسب ها: به دنبال ناشر ، چاپ کتاب ، جستجوی ناشر ، نشر کتاب ، پخش کتاب ، چه ناشری؟ ، چگونه ناشر پیدا کنم؟ ،
مریم
یکشنبه 30 خرداد 1395 07:23 ب.ظ
سلام من از سن17سالگی مینوشتم بازیگر تأتر بودم ونوشته هام که داستان ونمایشنامه بود همیشه توی جشنواره های دانش آموزی برنده جایزه میشد اما نتونستم ادامه بدم چون کسی نبود منو ساپورت کنه از قشر ضعیف جامعه هستم حتی الان که ازدواج کردم زندگی من جوری طی شد که چندین بار خواستم اونو بنویسم وچاپش کنم اما هربار ازش سرباز زدم به چند دلیل بیپولی.نداشتن پارتی.نداشتن حامی...زندگی من شاید اگه کتاب بشه خیلیا بااشتیاق اونو بخونند اما آیا کسی میدونه چجوری میتونم کتابش کنم؟
فایزه زمانی
سه شنبه 7 بهمن 1393 07:22 ب.ظ
من یه رمان نوشتم. مدت هاس که دنبال یه ناشرم. اولین کارمه و کسی منو نمیشناسه. خواهش میکنم کمکم کنید آخه واسش دوسال زحمت کشیدم. خواهش میکنم راهنماییم کنید چطوری ناشر پیدا کنم

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات